nowy sacz kradla z drogerii

Kradli maszynki do golenia w drogeriach. Recydywistka i jej wspólnik usłyszeli zarzuty

Policjanci z Nowego Sącza zatrzymali dwoje mieszkańców miasta, którzy regularnie wynosili ze sklepów towar bez płacenia. 51-letnia kobieta i jej 43-letni wspólnik odpowiedzą teraz przed sądem. Jak się okazało, kobieta ma na swoim koncie znacznie więcej podobnych przewinień i działała w warunkach recydywy.

Maszynki do golenia – ulubiony łup

Na początku września w jednej z galerii handlowych w Nowym Sączu doszło do dwóch kradzieży w drogerii. Z półek zniknęło sześć markowych maszynek do golenia o łącznej wartości blisko 1400 złotych. Sprawą zajęli się sądeccy funkcjonariusze zwalczający przestępczość przeciwko mieniu. Dzięki szybkim ustaleniom okazało się, że za kradzieżami stoją 51-letnia kobieta i jej 43-letni kompan.

Policjanci odzyskali część skradzionego towaru, a oboje usłyszeli już zarzuty kradzieży. Za ten czyn grozi im od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności.

To nie pierwsza kradzież 51-latki

Śledczy ustalili, że zatrzymana kobieta ma na sumieniu więcej podobnych przestępstw. Wcześniej wyniosła z drogerii ponad 30 maszynek do golenia i kilka opakowań wkładów o wartości blisko 6,5 tysiąca złotych. Co więcej, działała w krótkich odstępach czasu i w warunkach recydywy, co oznacza, że sąd może wymierzyć jej surowszą karę.

Sprawa trafi do sądu

Oboje podejrzani odpowiedzą teraz za kradzieże. Kobieta – jako recydywistka – musi liczyć się z wyższym wymiarem kary.

Źródło: KMP Nowy Sącz

stracila pieniadze oszukana przez cyberprzestepce Previous post Straciła 430 tysięcy złotych, bo uwierzyła w fałszywego doradcę. Policja apeluje o ostrożność
jesien biegowa nowy sacz Next post IV Sądecka Jesień Biegowa – podsumowanie