Dokąd na wycieczki z dziećmi?

Nowy Sącz – atrakcje dla dzieci na słoneczne i deszczowe dni.

O ile dorosłym nie przeszkadza zła pogoda (zawsze można ubrać się cieplej lub poleniuchować w domu), o tyle z dziećmi jest już większy kłopot. Niezależnie od pogody rodzice szukają dla nich pomysłów na ciekawe spędzenie czasu. Co zatem warto odwiedzić w Nowym Sączu i co da rodzinom najwięcej radości? Nowy Sącz atrakcje dla dzieci – poznajmy najciekawsze propozycje!

Góra Zabełecka – punkt widokowy na Nowy Sącz

Swoją wycieczkę warto zacząć jeszcze przed wjazdem do Nowego Sącza, od Góry Zabełeckiej. Jadąc samochodem, powinniśmy szukać ulicy Tarnowskiej (wjazd do miasta od strony Krakowa). Dzieci i dorośli w tym miejscu będą mieli możliwość oglądać zapierający dech w piersiach widok na miasto oraz górujące nad nimi Tatry. Warto się tutaj zatrzymać także ze względu na to, że za kilka lat drzewa uniemożliwią nam podziwianie niezwykłej panoramy.

Zamek Królewski w Nowym Sączu – Baszta Kowalska

Małym wojownikom oraz księżniczkom na pewno spodoba się również Zamek Królewski z przylegającą do niego Basztą Kowalską. Budowla została wzniesiona za czasów Kazimierza Wielkiego i przypomina o średniowiecznej przeszłości miasta. Gościli tu między innymi królowa Jadwiga Andegaweńska czy król Władysław Jagiełło. Obecnie na terenie ruin zamku znajduje się miejski park, w którym można odpocząć w słoneczne dni.

Rynek i jego okolice

Może nie największą popularnością, ale jednak sporym zainteresowaniem wśród rodzin odwiedzających Nowy Sącz cieszy się również samo centrum miasta. Na przykład usytuowany przy rynku Dom Gotycki jest bogato wyposażony w zbiory Muzeum Okręgowego. Natomiast na nowosądeckich plantach dzieciom mogą spodobać się rzeźby tańczących par w ludowych strojach.

Trasa dla Bobasa w Miasteczku Galicyjskim

Będąc w okolicy razem z dziećmi, nie możemy pominąć zwiedzania Miasteczka Galicyjskiego. Jest ono oddziałem Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu i zalicza się do największych atrakcji w Małopolsce.

Aby wycieczka nie okazała się nudna dla najmłodszych, przygotowano specjalny plan zwiedzania dla rodzin z dziećmi. Szlak ten nazwano Trasą dla Bobasa i jest on przeznaczony dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Podczas wędrówki odkryjemy mnóstwo ciekawostek i uwielbianych przez najmłodszych zagadek. Znajduje się tu także ratusz, a w nim kawiarnia, oraz wieża, z której można zobaczyć miasteczko z lotu ptaka.

Atrakcje dla osób w różnym wieku – zwiedzanie Sądeckiego Parku Etnograficznego

Do południa możemy zaplanować atrakcje, jakie oferuje Miasteczko Galicyjskie, a po południu odwiedzić jeszcze Sądecki Park Etnograficzny. Naszym pociechom z pewnością spodobają się stare chałupy, dwór szlachecki czy zagrody. Możemy też skorzystać z przygotowanych przez organizatorów lekcji prowadzących nas śladem Cyganów Karpackich, Lachów bądź Górali Sądeckich.

Ścieżka przyrodniczo-leśna Rdziostów

Jeśli znudziły nam się już budynki i pragniemy odpocząć na łonie natury, warto wyruszyć z dzieckiem tam, gdzie wytchnienia szukają rodzimi mieszkańcy miejscowości Nowy Sącz. Mamy tu na myśli ścieżkę przyrodniczo-leśną Rdzistów. To popularne miejsce pozwala nawet w deszczowe czy pochmurne dni zrelaksować się na leśnych szlakach.

„Rogaś z Doliny Roztoki”

Nieopodal miasta, a dokładniej w rejonach gminy Rytro wytyczono inny, przyjazny rodzinom szlak. Jego nazwa, „Rogasiowy Szlak” nawiązuje do bajki Marii Konopnickiej. Ścieżkę możemy nazwać dydaktyczno-przyrodniczą, ponieważ oprócz miłego otoczenia zawiera także edukacyjne punkty nawiązujące do słynnej powieści polskiej pisarki. Kto lubi czytać, będzie zachwycony, a kto wręcz przeciwnie, może tę atrakcję Nowego Sącza potraktować jak wielką przygodę.

Muzeum Zabawek w Krynicy-Zdroju

A kiedy pogoda naprawdę się popsuje i trudno będzie zapewnić dzieciom atrakcje w samym mieście, możemy udać się do pobliskiej Krynicy-Zdroju, a konkretniej do Muzeum Zabawek. Wizyta tutaj pozwoli dorosłym przenieść się w czasie do własnych beztroskich lat dzieciństwa. Dzieci również będą się zachwycone, oglądając ponad 3 tysiące zgromadzonych eksponatów z właściwie każdej epoki (od starożytności po lata 80. XX wieku).

Przeczytaj też: Czym zajmuje się asystent do spraw księgowości? Sprawdź!

Atrakcje dla dzieci Nowy Sącz: czy warto przyjechać z dziećmi?

Podsumujmy sobie nieco nasz temat. Dlaczego warto przyjechać na Sądecczyznę nie tylko w wakacje, ale też w każdy inny miesiąc roku? Od lat jest to sprawdzone przez turystów miejsce, które przyciąga ludzi w różnym wieku i ma naprawdę wiele do zaoferowania. Wycieczka może obejmować skanseny, ścieżki przyrodnicze i interesujące muzea. Z kolei bliskość Tatr pozwala cieszyć się niezwykłymi widokami, zwłaszcza w słoneczne dni. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

asystent ds. księgowości Previous post Asystent ds. księgowości: czym się zajmuje i ile zarabia?
Sądecki Park Etnograficzny Next post Sądecki Park Etnograficzny – dlaczego warto tam pojechać?