oferty pracy w Nowym Sączu

Gdzie znaleźć najlepsze oferty pracy w Nowym Sączu?

Bezrobocie w Polsce nadal jest na niskim poziomie, co oznacza, że dosyć łatwo jest znaleźć pracę. Jednak wielu osobom nie zależy na jakiejkolwiek posadzie – poszukują raczej pracy z dobrą umową i na korzystnych dla nich warunkach. Jak szukać jej w Nowym Sączu i okolicach? Gdzie można znaleźć najlepsze oferty pracy w Nowym Sączu? Poznajmy kilka sprawdzonych obszarów!

Strony internetowe z ogłoszeniami dla powiatu nowosądeckiego

Wszystkim znane są portale ogłoszeniowe takie jak OLX czy pracuj.pl, ale jak już powiedzieliśmy na wstępie, obecnie oczekujemy od tych narzędzi znacznie więcej niż kiedyś. Zanim wyślemy gdzieś CV, chętnie sprawdzamy opinię o danej firmie i opis stanowiska z perspektywy osoby tam pracującej. Gdzie szukać tych najbardziej merytorycznych?

Jednym z takich godnych zaufania miejsc jest serwis internetowy poświęcony zagadnieniom z rynku pracy – Gowork.pl. Warto wykorzystać wszystkie funkcje, jakie oferuje, np. wybór kategorii zawodów, jakie nas interesują.

Poza tym czasami warto zajrzeć też na mniejsze serwisy, które umieszczają oferty pracy w Nowym Sączu, ponieważ rynek pracy w tym miejscu może mieć swoje specyficzne potrzeby, jak na przykład dorywczą opiekę nad osobą starszą, dzieckiem lub pomoc w przeprowadzce.

Powiatowy Urząd Pracy w Nowym Sączu

Niezależnie od tego, czy jesteśmy starsi i wolimy tradycyjne poszukiwanie zatrudnienia, czy wolimy wykorzystać możliwości Internetu, warto regularnie zaglądać do Urzędu Pracy. Przed rozmową z pośrednikiem dobrze jest przemyśleć odpowiedzi na często zadawane przez pośrednika pytania typu: „Jakiej pracy szukasz? Czy interesuje cię wyłącznie umowa o pracę, czy także umowa zlecenie? Czy bierzesz pod uwagę zatrudnienie w całym województwie małopolskim? Jakie wynagrodzenie cię zadowoli? Czy masz doświadczenie i konkretne umiejętności, czy raczej liczysz na możliwość przyuczenia?”

Nowosądecki Urząd Pracy lepiej poznając swoich kandydatów, z chęcią przekaże im najciekawsze i najbardziej trafne oferty pracy. Trzeba przyznać, że biorąc pod lupę województwo małopolskie, umowa o pracę na okres 3 lub 6 miesięcy oferowana jest zwłaszcza do pracowników, którzy dowiedli już swojej obowiązkowości, zaangażowania i pracowitości.

Konkretne branże, w których najłatwiej znaleźć zatrudnienie

Oprócz swoich kompetencji miękkich warto także wykorzystać zdobyte doświadczenie zawodowe. W jakich branżach na terenie Nowego Sącza są mile widziane uprawnienia i kierunkowe wykształcenie?

Za deficytowe uważa się zawody takie jak księgowość, administracja i programowanie w IT czy pracownik fizyczny w miejscowych przedsiębiorstwach, takich jak Nowosądecka Fabryka Urządzeń Górniczych (najbardziej poszukiwani są tu pracownicy z uprawnieniami na którąś z wykorzystywanych maszyn). Jeśli szukamy możliwości rozwoju w którymś z powyższych zawodów, warto szukać pracy na stronach branżowych lub bezpośrednio w interesujących nas firmach. Nawet jeśli obecnie rekrutacja nie jest prowadzona, być może wkrótce stworzy się odpowiednie dla nas miejsce pracy, a my zostaniemy wzięci pod uwagę w pierwszej kolejności.

W tym wypadku również najpierw warto przemyśleć, jaka będzie dla nas najlepsza forma zatrudnienia: umowa agencyjna, praca na umowie zlecenie lub o dzieło, umowa o pracę, praca w systemie B2B czy coś jeszcze innego. Ułatwi nam to wybranie ofert, które naprawdę nas usatysfakcjonują.

Przeczytaj też: 8 sprawdzonych sposobów na skuteczną i szybką naukę! | Ile zarabia asystent do spraw księgowości?

Praca zdalna – jakie są możliwości?

A co zrobić w sytuacji, kiedy wydaje nam się, że pomimo ciągłych poszukiwań nadal nie znajdujemy etatu dla siebie? Warto wtedy sprawdzić, jakie mamy możliwości pracy zdalnej, a jest ich całe mnóstwo! Które z nich stają się coraz bardziej dochodowe i popularne?

  • Youtuber. Coś, co jeszcze do niedawna było wyłącznie rozrywką dla młodzieży, dziś może być poważnym biznesem. Dzięki Youtube możemy stać się rozpoznawalnymi aktorami, komikami, trenerami, tancerzami i reżyserami. Wystarczy tylko wykazać się odwagą, pomysłowością i opanować podstawowe programy do obróbki wideo;
  • Projektant stron internetowych;
  • Tester oprogramowania – w tym wypadku aby wejść do branży IT słynącej z wysokich zarobków, wystarczy ukończenie zaledwie dwutygodniowego kursu;
  • Korepetytor. Zarobki w tej z kolei branży będą zależne od poziomu naszej wiedzy, ale możemy zacząć od pomagania uczniom szkoły podstawowej;
  • Copywriter. Tu również na początku wystarczy znajomość ortografii i lekkość w posługiwaniu się słowem, by zacząć całkiem nieźle zarabiać;
  • Ekspert ds. social media.

Wszystkie te zajęcia, które do tej pory traktowaliśmy być może mało poważnie, mogą stać się pracą na pełny etat, której wykonywanie będzie sprawiać nam radość i przyniesie realny dochód!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jak skutecznie się uczyć Previous post Jak skutecznie się uczyć? Poznaj nasze sposoby!
bazylika nowy sącz Next post Bazylika św Małgorzaty Nowy Sącz – co warto wiedzieć?